Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

Novinky v klube

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA starší žiaci

Starší žiaci v dňoch 17-19 mája absolvovali vo Svidníku M Slovenska. V skupine sme sa postupne stretli s Popradom 2:3, S. Ľubovňou 3:1 a Komárnom 3:0 a obsadili sme so ziskom 7 bodov 2. miesto za Popradom.

V skupine sme odohrali veľmi dobré stretnutia, s Popradom sme po jasne prehratom 1 sete zabrali a zápas dostali až do 5 setu, v ktorom  sme podľahli tesne 13:15 hlavne našimi vlastnými chybami najmä na podaní (4 pokazené servisy v 5 sete).

V stretnutí so S. Ľubovňou sme museli vyhrať za 3 body. Po prehratom 1 sete sme stav otočili vo svoj prospech na 2:1, ale vo 4 sete sme začali veľmi vlažne a prehrávali sme 1:10, 4:14, 16:22, chlapci však zabrali a otočili set na 26:24 a zvíťazili sme 3:1.

V poslednom zápase skupiny sme porazili Komárno 3:0, aj keď sme sa v zápase rozbiehali veľmi pomaly, po prvom vyhratom sete sme už mali zápas pevne vo svojich rukách.

V semifinále sme sa stretli s domácim Svidníkom. Išlo o veľmi vyrovnané stretnutie, kde sme v 1 sete pokazili 7 servisov a prehrali 23:25. V druhom sete sme sa opäť so súperom naťahovali až do záveru, a prehrali v koncovke 24:26. V oboch setoch boli v koncovkách zo strany rozhodcov odpískané spolu 3 veľmi sporné lopty, všetky v neprospech nášho teamu, ktoré výrazne ovplyvnili aj priebeh celého zápasu. V 3 sete nám super odskočil a zvíťazil 25:21 a tým aj v zápase 3:0.

V zápase o 3. miesto sme sa v nedeľu stretli s Púchovom. Z našej strany išlo hlavne o správne nastavenie hláv našich chlapcov.  V zápase to bolo ako na hojdačke, pekne výmeny striedali detinské chyby hlavne na našej strane a prehrali sme 3:1 a obsadili 4.miesto.

Keď s odstupom času hodnotíme M Slovenska , tak sme s trénermi spokojní s výkonmi chlapcov či už na ihrisku, alebo na lavičke. Naša lavička bola na týchto MS našim ďalším hráčom, bolo ich počuť a aj cítiť v každom stretnutí. Chlapci urobili za tento súťažný rok veľký pokrok, ale samy vedia, kde nás tlačí topánka a čo musíme zlepšiť, lebo rozdiel medzi nami a najlepšími je už len v detailoch a mentálnom nastavení sa každého hráča na zápas.

V tréningoch je potrebné ísť na 100% a najdôležitejšou vecou je dodržiavať taktické pokyny po celý zápas.

Chcem sa za nás trénerov a chlapcov poďakovať ľuďom v klube, za podporu po celú sezónu a tiež aj rodičom, ktorí nás podporovali po celú sezónu. Viacerí z nich neváhali vycestovať za nami aj do Svidníka. Ďakujeme

Čakajú nás ešte 4 kové MS mladších žiakov v S. Ľubovni (1-2.júna) a Slovensky pohár starších žiakov v L. Mikuláši (25.5).

Veríme, že budeme opäť úspešne reprezentovať náš Tatran a naše krásne mesto Banskú Bystricu.