Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

www.facebook.com

Novinky v klube

Slovenský pohár starších žiačok a žiakov 2019

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

V dňoch 21. – 23. 6 2019 (piatok – nedeľa) sme sa zúčastnili turnaja Slovenského pohára starších žiačok a žiakov.

Na tomto turnaji sa predstavili naše družstvá ( chlapcov a dievčat), ktoré sa na tento finálový turnaj prebojovali obe družstvá cez kvalifikačné turnaje, ktoré sa uskutočnili v Hnúšti a v L. Mikuláši.

Boli to tri veľmi náročné dni. Nie len preto, že sa na tomto turnaji predstavili veľmi kvalitné družstvá v oboch kategóriách, ale ďalším súperom bolo aj počasie, ktoré donútilo usporiadateľov, aby tento turnaj niekoľko krát prerušili.

V piatok a v sobotu naše družstvá odohrali 5 zápasov v skupinách, niektoré boli náročné, iné zasa dosť jednoznačné, v iných sme bojovali sami proti svojím hlavám. Aj napriek všetkým vplyvom sa tak chlapci, ako aj dievčatá umiestnili na krásnom druhom mieste v skupine.

V nedeľu sa hrali semifinálové a finálové zápasy. Chlapci v semifinále vyzvali Starú Ľubovňu, s ktorou po náročnom boji vyhrali 2:0 a postúpili tak do finále. Dievčatá vyzvali v semifinále družstvo z Bratislavy – Bilíková. Dievčatám sa poradilo v prvom sete dokonale zaskočiť súpera a vyhrali tak prvý set. Ďalší priebeh zápasu bol už v réžii Bratislavy, ktorá dokázala tento zápas otočiť v svoj prospech a zvíťazili 2:1. Dievčatá sa tak dostali do boja o tretie miesto, v ktorom vyzvali dievčatá z Brusna. Každý set sme začali veľmi vyrovnane a dokázali sme súpera dostať pod tlak, žiaľ, druhá polovica setov patrila súperom, hlavne na podaní a naše dievčatá tak prehrali aj súboj o 3. miesto. Aj napriek všetkému sa dievčatá umiestnili na krásnom  4. mieste z 12 družstiev na finálovom turnaji.
Chlapci sa vo finále stretli zo súperom z Púchova. Prvý set patril chlapcom z Púchova, nakoľko naší chlapci nerešpektovali príkazy a usmernenia svojich trénerov. V druhom sete sa chlapci znova zmobilizovali a začali plniť, to, čo im tréneri kázali. Druhý set sa chlapcom podarilo vyhrať a finále tak smerovalo do tie-breaku. V tie-breaku naši chlapci výborným výkonom dotiahli zápas do záverečnej lopty, ktorú premenil Kiko Murgaš a na našej strane vypukla obrovská nefalšovaná radosť hráčov, trénerov, rodičov aj divákov.

Chlapsi ŠVK Tatran BB sa stali Majstrami Slovenského pohára v súťažnom ročníku 2018/2019.

Najnovšie fotogalérie

Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline 11. novembra 2019 3
BB-KN 20. októbra 2019 1
MINI MAX MINI MAX MINI MAX 1. mája 2018 8
Zobraziť všetky fotogalérie