Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

www.facebook.com

Novinky v klube

Turnaj o pohár SNP

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

Dobrý deň rodičia a priatelia volejbalu,

Dňa 1. 9. 2018  sme zorganizovali  27. ročník volejbalového turnaja starších žiačok “ O pohár SNP “ v  Banskej Bystrici. Tento turnaj sa mal hrať v 2 telocvičniach: ZŠ Pieninská a  ZŠ Magurská a boli pozvané družstvá z oblasti Stred, Levice, Spišská Nové Ves, Bratislava. Do koncového termínu sa prihlásilo 6 družstiev, ale Bratislava a Zvolen nakoniec odriekli účasť a tak zostali 4 družstvá.
Pri prehliadke telocviční sme zistili, že robotníci nedokončili práce a telocvične sú nefunkčné. Vďaka iniciatíve a úsiliu sa našej predsedníčke p. A. Sýkorovej podarilo vybaviť dvojtelocvičňu na ZŠ Spojovej, za čo veľmi pekne ďakujeme pani riaditeľke Mgr. Šárka Kováčovi. Tréneri           R. Štrbavý  a O. Záchenský nám so svojimi zverencami postavili siete a umožnili trénovať v telocvični, súčasne s chlapcami.
Na turnaji sa zúčastnili tieto družstvá:TJ-ŠK Krupina, TJ Čadca, VK ISKRA Hnúšťa a ŠVK Tatran B. Bystrica. Hralo sa na 3 hrané sety do 25, s rozdielom 2 bodov, aby každé odohralo 9 setov.
Družstvá sa umiestnili v tomto poradí:
1. miesto   – TJ Lokomotíva Čadca
2. miesto   – TJ – ŠK Krupina
2. miesto   –  VK ISKRA Hnúšťa
4. miesto   –  ŠVK Tatran B. Bystrica
 Zostava nášho družstva bola nasledovná:
Červienková M., Lucinkiewiczová V., Šarkozi J., Magicová E., Birčáková B., Šimončíková S., Strelcová P., Volentierová T., Dobrotová N., Kaliská M.
Po dohode s trénermi sme udelili 2  2.miesta, pretože družstvá mali rovnaký počet bodov, zhodné skóre setov a minimálny rozdiel v počte lôpt. Málokedy sa stretneme s tak vyrovnanými výsledkami. Všetky družstvá dostali diplomy, prvé 3 družstvá niečo sladké a víťaz si odniesol aj putovný pohár turnaja. Každý tréner mal za úlohu vybrať zo svojho družstva najlepšiu hráčku, ktorá bola ocenená.
Celý turnaj sa niesol v znamení fair-play a nezaznamenali sme žiadne úrazy ani iné nepríjemnosti.
Na tomto mieste sa chcem poďakovať rodičom: K.Dobrotovej  za  pomoc pri príprave občerstvenia a J. Ivaškovi za celodenný servis pri hudbe, varení kávy a čaju a za povzbudivé slová a stále dobrú náladu.
Ďakujem  kadetkám: Barborke , Terke, Miške a Miške ( oni vedia o koho ide ), že boli ochotné  prísť a profesionálne odpískať jednotlivé zapasy, a robiť zápisy stretnutí.
Tiež chcem poďakovať chlapcom, ktorí boli s nami celý deň, zapisovali stretnutia, povzbudzovali naše hráčky a po skončení zložili siete a upratali všetky náradia, ktoré sa používali. Veľmi nám to dobre  padlo a  vďaka patrí aj ich trénerom, že ich takto vychovali. A veľké ďakujem v neposlednom rade patrí pani riaditeľke ZŠ Spojová za poskytnutie priestorov na tento skvelý turnaj.
Verím, že dievčatá si to užili a rodičia, ktorí sa prišli pozrieť, boli spokojní.
My tréneri vieme, že nás čaká ešte veľa práce. Budeme sa snažiť odovzdať dievčatám čo najviac odborných vedomostí, aby sa zlepšovali a mali radosť zo svojej hry.
S pozdravom
Kolektív trénerov dievčat:
Husár Marián
Búriková Jarmila
Kvaltínyová Beata

Najnovšie fotogalérie

Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline 11. novembra 2019 3
BB-KN 20. októbra 2019 1
MINI MAX MINI MAX MINI MAX 1. mája 2018 8
Zobraziť všetky fotogalérie