Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

www.facebook.com

Novinky v klube

Turnaj v Krupine

Staršie žiačky sa v dňoch 15. – 16. 9. 2018 zúčastnili 2 dňového turnaja v Krupine -„O pohár primátora mesta Krupina – Staršie žiačky 2018“
Turnaja sa zúčastnili tieto družstvá: Krupina, Žiar nad Hronom A, B, Ban. Bystrica, Čadca, Levice a Hnúšťa.
V sobotu sa hralo sa systémom každý s každým a po skončení sa družstva rozdelili podľa výsledkov na dve skupiny. Prvá skupina družstvá na 1. – 4. mieste a druhá skupina boli družstvá na 5. – 7. mieste. V nedeľu sa hrali zápasy 1. – 4. a 2. – 3. a víťazi hrali o 1. a 2. miesto, porazení o 3.- 4. miesto.
Druhá skupina hrala tak isto o umiestnenie na 5. až . mieste.
Zostava nášho družstva:
Červienková M., Lucinkiewiczová V., Šarkozi J., Magicová E., Birčáková B., Šimončíková S., Strelcová P., Volentierová T., Dobrotová N., Kaliská M.
Tréneri: Husár, Kvaltínyová
Prvý zápas sme hrali so Žiarom „A“ . Tu sa nám v druhom sete zranila Bianka ( členok) a tento zápas sme prehrali 2:0. Tento úraz nás poznačil v ďalšom zápase, dievčence sa nevedeli sústrediť, a s Levicami sme hrali 1:1. Potom sa dievčatá rozohrali a podarilo sa nám hrať tak, že sme skončili na 4. mieste a postúpili sme do finálovej skupiny. Každé družstvo odohralo 6 zápasov.
Vo finále, v nedeľu, sme hrali prvý zápas so Žiarom „A“ a prehrali sme 2:1. Bol to vyrovnaný zápas, ktorý tréneri označili ako finálový zápas o 1. miesto.V treťom sete sme po vyrovnanej hre prehrali 16:14. V druhom zápase sme sa stretli s Hnúšťou a vyhrali sme 2:1. Aj tento zápas mal veľmi dobrú úroveň. Pán tréner Husár pochválil dievčatá za snahu a peknú hru, až na tie koncovky setov. Na tom budeme musieť popracovať.
Celkové poradie družstiev:
1. miesto – Žiar nad Hronom „A“
2. miesto – Levice
3. miesto – Banská Bystrica
4. miesto – Hnúšťa
ďalej- Čadca, Krupina, Žiar nad Hronom „B“
P.S. Chcem sa poďakovať rodičom Bianky Birčákovej, ktorý prišli pre ňu a zobrali ju do B. Bystrice na chirurgický urgent.
Problém bol v tom, že mesto Krupina nemá chirurgický urgent a najbližšia nemocnica je vo Zvolene. Tým, že jej otecko prišiel do Krupiny a zobral ju do Bystrice, pomohol nám vyriešiť tento problém.
Ďakujeme Husár, Kvaltínyová

Najnovšie fotogalérie

Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline 11. novembra 2019 3
BB-KN 20. októbra 2019 1
MINI MAX MINI MAX MINI MAX 1. mája 2018 8
Zobraziť všetky fotogalérie