Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

Novinky v klube

Turnaj v Krupine

Staršie žiačky sa v dňoch 15. – 16. 9. 2018 zúčastnili 2 dňového turnaja v Krupine -„O pohár primátora mesta Krupina – Staršie žiačky 2018“
Turnaja sa zúčastnili tieto družstvá: Krupina, Žiar nad Hronom A, B, Ban. Bystrica, Čadca, Levice a Hnúšťa.
V sobotu sa hralo sa systémom každý s každým a po skončení sa družstva rozdelili podľa výsledkov na dve skupiny. Prvá skupina družstvá na 1. – 4. mieste a druhá skupina boli družstvá na 5. – 7. mieste. V nedeľu sa hrali zápasy 1. – 4. a 2. – 3. a víťazi hrali o 1. a 2. miesto, porazení o 3.- 4. miesto.
Druhá skupina hrala tak isto o umiestnenie na 5. až . mieste.
Zostava nášho družstva:
Červienková M., Lucinkiewiczová V., Šarkozi J., Magicová E., Birčáková B., Šimončíková S., Strelcová P., Volentierová T., Dobrotová N., Kaliská M.
Tréneri: Husár, Kvaltínyová
Prvý zápas sme hrali so Žiarom „A“ . Tu sa nám v druhom sete zranila Bianka ( členok) a tento zápas sme prehrali 2:0. Tento úraz nás poznačil v ďalšom zápase, dievčence sa nevedeli sústrediť, a s Levicami sme hrali 1:1. Potom sa dievčatá rozohrali a podarilo sa nám hrať tak, že sme skončili na 4. mieste a postúpili sme do finálovej skupiny. Každé družstvo odohralo 6 zápasov.
Vo finále, v nedeľu, sme hrali prvý zápas so Žiarom „A“ a prehrali sme 2:1. Bol to vyrovnaný zápas, ktorý tréneri označili ako finálový zápas o 1. miesto.V treťom sete sme po vyrovnanej hre prehrali 16:14. V druhom zápase sme sa stretli s Hnúšťou a vyhrali sme 2:1. Aj tento zápas mal veľmi dobrú úroveň. Pán tréner Husár pochválil dievčatá za snahu a peknú hru, až na tie koncovky setov. Na tom budeme musieť popracovať.