Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

Novinky v klube

Dve dôležité výhry kadetiek so Žiarom nad Hronom

V nedeľu odohrali kadetky v domácom prostredí so Žiarom dva kľúčové zápasy o definitívne zotrvanie v I. triede v novej sezóne. Boli to ťažké zápasy, pretože Žiar mal podobnú situáciu v tabuľke ako my. Vzájomná bilancia zápasov nikoho nefavorizovala a očakávalo sa riadne derby. Výsledok z nedele tomu nasvedčuje. Diváci videli dva kvalitné zápasy plné prekvapení s konečným výsledkom 3:2, 3:2 v náš prospech.

V prvom zápase otočili dievčatá nepriaznivý stav na sety z 0:2 na 3:2. Záver bol veľmi dramatický. V závere piateho setu nás podržala Mihuliaková na podaní a vyhrali sme 16:14.

Prvý set druhého zápasu bol poznačený únavou u obidvoch družstiev. Veľa vlastných chýb, veľa pokazených podaní. Nám sa neosvedčila zmena v zostave, tak sme sa vrátili k pôvodnej. Ďalšie dva sety sme vyhrali. Štvrtý set sme si prehrali samy z dôvodu straty koncentrácie. Víťazné nastavenie dievčat v piatom sete rozhodlo o našom celkovom víťazstve 15:10. Výborné podanie Mihuliakovej na začiatku a konci setu opäť rozhodlo o víťazstve.

Chcem sa poďakovať všetkým dievčatám za vynikajúci výkon. Hra mala výbornú úroveň, bojovalo sa o každý bod. Ďakujeme aj naším divákom, ktorí boli skvelí a prispeli k úspechu nášho družstva.

Zostava:     Mihuliaková,  Holčíková Lenka,  Kubincová,  Rákošiová,  Urbanová,  Sýkorová, Necpalová, Ďuricová, Patrášová, Okániková.

Trénerka: Famfulíková