Volejbalový klub Tatran Banská Bystrica

www.facebook.com

Novinky v klube

Mladší žiaci si domov vezú bronzové medaile…

Počas víkendu 1-2 júna sa mladší žiaci zúčastnili MSlovenska v 4-kovom volejbale v S. Ľubovni. V skupine sme sa postupne stretli so Svidníkom, Komárnom a Hanuliakovom.

V prvom zápase sme narazili na minuloročného majstra zo Svidníka. Vo veľmi dobrom zápase sme opäť boli Svidníku rovnocenným súperom, ale ako už niekoľkí krát sme pohoreli hlavne na podaní, keď sme ich pokazili neúrekom. S takýmto silným súperom sa to nevypláca a preto sme zaslúžene prehrali 2:0.

V druhom zápase s Komárnom aj treťom s Hamuliakovom sme už hrali našu hru a zvíťazili 2:0.

Keďže  sme v skupine skončili na 2. mieste, na večeru a späť sme išli s vedomím, že sa v nedeľu stretneme s víťazom druhej skupiny Prievidzou. Súperom, ktorého veľmi dobre poznáme a so súperom, ktorých hráči aj tréneri sú nám veľmi blízky. Chlapcov sme sa snažili pripraviť čo najlepšie, ale oni boli v zápase hlavou niekde úplne inde. Ako tréneri sme sa na ihrisku hlavne v 1.sete cítili úplne bezmocní, veď hlavne začiatok 0:8 a 1:10 bol iba o našich chybách, súperovi stačilo len podávať. V druhom sete to bolo lepšie, ale len s 2-mi hráčmi sa nedá na MSlovenska poraziť žiadny súper a preto sme zaslúžene prehrali s Prievidzou 2:0.

V zápase o 3 miesto sme sa stretli s domácou S. Ľubovňou, kde za nás nastúpilo iné mužstvo s rovnakými, alebo inými hráčmi?

Opäť sme sa nestačili s trénermi diviť, ale tento krát v pozitívnom zmysle. Zápas sme mali pod kontrolou a hráči si to doslova užívali a zaslúžene sme sa na konci radovali z bronzových medailí. Opäť sme sa presvedčili, čo robí psychika a mentálna príprava už aj s mladými hráčmi.

MSlovenska berieme ako úspech, bronzové medaile si veľmi vážime, ale treba sa zamyslieť, ako sa posunúť vpred. Technicky aj herne sme na tom ako najlepšie mužstvá, ale trápi nás nedostatok sebavedomia, prejavovanie emócií, všetko veci na ktorých musíme zapracovať.

Chcem sa za trénerov poďakovať klubu za vytvorenie podmienok počas sezóny a rodičom za ich podporu.

 

Na MSlovenska získali medaile 2 mužstvá z oblasti Stred, čo potvrdzuje, že to na Strede robíme s mládežou dobre. Navzájom sme sa podporovali a povzbudzovali, preto 2 medaile pre oblasť Stred sú výsledkom spolupráce, kamarátskych vzťahov medzi hráčmi, trénermi ale aj kvalitnej súťaže v oblasti Stred. Treba ďalej pokračovať v nastolenom trende, zvyšovať nároky na hráčov, trénerov aj rodičov, lebo len stály tlak môže priniesť výsledky.

Chceme pochváliť chlapcov za  celú sezónu, bola či stále je veľmi dlhá, treba držať spolu a podporovať sa, lebo len silný kolektív môže uspieť medzi najlepšími a dosiahnuť na vrchol. Tesne pod ním sme zastali už niekoľkí krát, len posledný krok sa nám nepodarilo dosiahnuť.

 

Športu zdar, volejbalu zvlášť,

 

Tréneri ŠVK Tatran B.Bystrica

Michal, Oňo, Rado

Vidíme sa 21-23. júna na finále Slov. Pohára mládeže v Mošovciach na vonkajších antukových ihriskách. Príďte nás povzbudiť, bude určite dobre.

Najnovšie fotogalérie

Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline Starší žiaci v Žiline 11. novembra 2019 3
BB-KN 20. októbra 2019 1
MINI MAX MINI MAX MINI MAX 1. mája 2018 8
Zobraziť všetky fotogalérie