9. -10. 5. 2015 Finále kraja – staršie žiačky

Zostava :Gogolová, Holčíková Lenka, Holčíková Lucia, Okániková, Patrášová, Sýkorová,   Kvasnová, Nyárjasová, Hunčíková, Sliacka

1. zápas:   VK Kúpele Brusno – ŠVK Tatran Banská Bystrica

3 : 0   ( 18, 20, 10 )

Začali sme dobre. Mali sme dobré podanie a aj príjem bol relatívne dobrý. Horšie to bolo so smečovaním. Smečiarky mali problém zložiť loptu na súperové ihrisko. V poli sme vychytali ťažké lopty, ale smeče boli neúčinné a ulievky nešli do tredu, ktorý bol voľný. V 3. sete sme pokazili podania a nevedeli sme sa naštartovať.

1. zápas:   ŠVK Tatran Banská Bystrica – MVK Detva

0 : 3   (-19, -24, -24 )

Zápas bol vyrovnaný. Pokazili sme veľa podaní a náš príjem nebol ideálny. Urobili sme veľa vlastných chýb, nekričali sme si na lopty, ktoré boli zadarmo. V koncovke setov sme sa asi zľakli, že by sme mohli vyhrať. Smeče boli málo účinné, súper ich chytal a vrátil nám to aj s úrokom.

3. zápas:   MVK Poltár – ŠVK Tatran Banská Bystrica

3 : 1 (-20, 18, 20, 26 )

Zápas sme začali veľľmi dobre. Každá hráčka si plnila svoju úlohu, podanie bolo účinné a príjem dobrý. V druhom sete sme prehrávali 10 : 0 ( jedna hráčka podávala ), ale sa nám podarilo dotiahuť tento set. Všetko to bolo o podaní a príjme. Smečiarky konečne začali smečovať, a blokárky niekoľkokrát zablokovali stred. Škoda, že vo 4.sete, keď sme vyhrávali o 6 bodov, zrazu sme prestali hrať. Nebolo hráčky, ktorá by bola povzbudila a zabodovala. Koniec setu bol ako na hojdačke. Bol to pekný zápas a konečne sme ukazali, že patríme medzi 4 najlepšie družstvá v kraji.